Pokus č.1

V roce 2019 zkouší M. přijímačky na osmileté gymnázium. Opravdu jen zkouší, není to vážný pokus. A my přitom zjišťujeme, že to celé nebude taková legrace.

Více o nás a o tom, proč hlásíme děti na gymnázium najdete v úvodním článku Naše cesta na gymnázium. A teď již k prvnímu pokusu…

První přišel na řadu M. v páté třídě. Tehdy to ještě neměl na základní škole tak hrozné (jako později), takže jsme to nijak moc nehrotili. Říkali jsme si, ať si to jde zkusit, osahat a uvidíme, zda na to má a zda to třeba nevyjde.

Neučil se skoro vůbec (napsal si pár testů) a výběru školy jsme se také moc nevěnovali – vzali jsme dvě gymnázia, co máme dobře dostupná.

No, M. dosáhl slušných ale naprosto nedostatečných cca 32+25 bodů, byl asi v půlce pole (tj. nějaký 200. ze 400), samozřejmě se nedostal. No nic, nevadí, byl to přece jen pokus, za dva roky to zkusí znova.

Tohle byla zpětně veliká chyba. Kdybychom věděli, co přijde a více se na přípravu i výběr školy soustředili, dalo se asi na osmileté gymnázium dostat relativně v klidu.

Tento článek je poměrně stručný, nebojte, další pokusy už budou výživnější.

Poučení

  • Nepodceňujte 8.letá gymnázia. Je jich relativně dost a se správnou strategií a rozumnou přípravou se dá dostat. Na šestileté je to o dost těžší.

Přejít nahoru